Senaste resultat

Örebrocupen Handboll 2021 börjar
Slut
18/9
19/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19090805 sö 19/09 13:45 sö 19/09 Änglandaskolan P15 (f 2006) Slutspel A Final KFUM Trollhättan 7 - 10 BK HEID  
19090804 sö 19/09 13:00 sö 19/09 Änglandaskolan P15 (f 2006) Slutspel B Final Kungälvs HK 11 - 14 VästeråsIrsta  
19091207 sö 19/09 15:40 sö 19/09 Birgittaskolan F12 (f 2009) Slutspel B Final Örebro SK Ungdom 3 - 2 Kumla Handbollsförening  
19091408 sö 19/09 15:40 sö 19/09 Rostahallen B F13 (f 2008) Slutspel A Final Västerås Irsta HF 15 - 2 Huddinge Handboll Lag 1  
19090306 sö 19/09 15:00 sö 19/09 Stora Hallen F14 (f 2007) Slutspel A Final Sollentuna HK 7 - 10 Eskilstuna Guif 2  
19090906 sö 19/09 15:00 sö 19/09 Tybblelundsskolan F14 (f 2007) Slutspel B Final GT Söder 9 - 8 Vadstena HF  
19090207 sö 19/09 14:50 sö 19/09 Arenahall 2 F16 (f 2005) Slutspel A Final Stockholmspolisens IF HF 14 - 6 Tyresö handboll 1  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19091107 sö 19/09 16:00 sö 19/09 Adolfsbergsskolan P14 (f 2007) Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 RP IF LINKÖPING VIT 13 - 11 Örebro SK Ungdom H-P07  
19091310 sö 19/09 16:00 sö 19/09 Rostahallen A P13 (f 2008) Grp A Skuru ik 15 - 5 KFUM Trollhättan  
19090208 sö 19/09 15:30 sö 19/09 Arenahall 2 F16 (f 2005) Slutspel B 3-4 Skara HF Lila 5 - 6 Vadstena HF  
19090708 sö 19/09 15:20 sö 19/09 Norrbyskolan P12 (f 2009) Final Final Skogås HK 8 - 11 Vintrosa IS  
19091106 sö 19/09 15:20 sö 19/09 Adolfsbergsskolan P14 (f 2007) Placeringsmatch 9-10 Placeringsmatch 9-10 RP IF LINKÖPING RÖD 11 - 10 Skåre HK  
19091309 sö 19/09 15:20 sö 19/09 Rostahallen A P13 (f 2008) Grp A Tyresö handboll 12 - 5 Sollentuna ...lbollsklubb  
19091508 sö 19/09 15:20 sö 19/09 Alléhallen P16 (f 2005) Grp A IK Bolton 8 - 19 Norrköpings...bolls klubb  
19090105 sö 19/09 15:00 sö 19/09 Arenahall 1 F16 (f 2005) Placeringsmatch 9-10 IK Baltichov 1 8 - 8 IK Baltichov 2    
19091407 sö 19/09 15:00 sö 19/09 Rostahallen B F13 (f 2008) Match om tredje pris Match om tredje pris Örebro SK Ungdom 7 - 5 NKIK  
19090505 sö 19/09 14:40 sö 19/09 Mellringehallen P14 (f 2007) Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Mölndals HF 3 - 19 Täby HBK 1  
19090707 sö 19/09 14:40 sö 19/09 Norrbyskolan P12 (f 2009) Placeringsmatch 3-4 Placeringsmatch 3-4 Tyresö handboll Gul 12 - 9 Jakobsberg GOIF  
19091105 sö 19/09 14:40 sö 19/09 Adolfsbergsskolan P14 (f 2007) Placeringsmatch 11-12 Placeringsmatch 11-12 Huddinge HK 18 - 11 IK Bolton Svart  
19091308 sö 19/09 14:40 sö 19/09 Rostahallen A P13 (f 2008) Grp A KFUM Trollhättan 9 - 15 IFK Skövde HK Vit  
19091507 sö 19/09 14:40 sö 19/09 Alléhallen P16 (f 2005) Grp A Åkersberga HK 10 - 11 Eskilstuna Guif  
19091406 sö 19/09 14:20 sö 19/09 Rostahallen B F13 (f 2008) Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 IK Bolton Gul 1 7 - 9 Skåre Hk  
19091206 sö 19/09 14:15 sö 19/09 Birgittaskolan F12 (f 2009) Slutspel B Semifinal IFK Örebro 2 - 7 Kumla Handbollsförening  
19090206 sö 19/09 14:10 sö 19/09 Arenahall 2 F16 (f 2005) Slutspel B 3-4 Ludvika HF 4 - 10 Vadstena HF  
19090104 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Arenahall 1 F16 (f 2005) Placeringsmatch 9-10 Sollentuna HK 7 - 10 IK Baltichov 1  
19090504 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Mellringehallen P14 (f 2007) Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Norrköpings...bolls klubb 20 - 8 Sollentuna HK 1  
19090706 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Norrbyskolan P12 (f 2009) Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Örebro SK Ungdom H-P 09 9 - 8 HK Järnvägen  
19091104 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Adolfsbergsskolan P14 (f 2007) Placeringsmatch 13-14 Placeringsmatch 13-14 IK Bolton Gul 15 - 6 HKjärnvägen  
19091307 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Rostahallen A P13 (f 2008) Grp A IFK Skövde HK Blå 14 - 13 Skuru ik  
19091506 sö 19/09 14:00 sö 19/09 Alléhallen P16 (f 2005) Grp A VästeråsIrsta 25 - 8 Skåre Hk  
19090305 sö 19/09 13:40 sö 19/09 Stora Hallen F14 (f 2007) Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif 1 12 - 13 Eskilstuna Guif 2  
19090905 sö 19/09 13:40 sö 19/09 Tybblelundsskolan F14 (f 2007) Slutspel B Semifinal Vadstena HF 12 - 8 Nås IF  
19091405 sö 19/09 13:40 sö 19/09 Rostahallen B F13 (f 2008) Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 Lysekils HK 8 - 10 IF Hellton Karlstad    
19090205 sö 19/09 13:30 sö 19/09 Arenahall 2 F16 (f 2005) Slutspel B 3-4 Skara HF Vit 4 - 10 Skara HF Lila    
19091205 sö 19/09 13:10 sö 19/09 Birgittaskolan F12 (f 2009) Grp A IFK Örebro 4 - 2 Kumla Handbollsförening  
19090103 sö 19/09 13:00 sö 19/09 Arenahall 1 F16 (f 2005) Placeringsmatch 9-10 IK Baltichov 2 8 - 4 Sollentuna HK  
19090304 sö 19/09 13:00 sö 19/09 Stora Hallen F14 (f 2007) Slutspel A Semifinal Tyresö Handboll 8 - 9 Sollentuna HK