List of registered teams

Club Team name Category
AIK Handboll GUL F13 (Födda 2009)
AIK Handboll SVART F13 (Födda 2009)
AIK Handboll F14 (Födda 2008)
Avesta Brovallen HF P14 (Födda 2008)
Bollstanäs SK F13 (Födda 2009)
Borlänge HK F14 (Födda 2008)
Eskilstuna GUIF P13 (Födda 2009)
Eskilstuna GUIF F12 (Födda 2010)
Eskilstuna GUIF F12 (Födda 2010)
Eskilstuna GUIF F12 (Födda 2010)
Eskilstuna GUIF Röd F14 (Födda 2008)
Eskilstuna GUIF Svart F14 (Födda 2008)
Gimonäs Umeå IF F16 (Födda 2006)
GT Söder F15 (Födda 2007)
GT Söder HK P14 (Födda 2008)
Gökstens BK F16 (Födda 2006)
Hammarby HF IF F11 (Födda 2011)
Handens SK F12 (Födda 2010)
Haninge Handboll P13 (Födda 2009)
Haninge Handboll P14 (Födda 2008)
Haninge Handbollsklubb F13 (Födda 2009)
Haninge Hk P12 (Födda 2010)
Haninge Hk F12 (Födda 2010)
HKjärnvägen P15 (Födda 2007)
HK Järnvägen P13 (Födda 2009)
HK Järnvägen F12 (Födda 2010)
HK Järnvägen F15 (Födda 2007)
HK Varberg P13 (Födda 2009)
Huddinge HK P12 (Födda 2010)
Huddinge HK P12 (Födda 2010)
Huddinge HK F12 (Födda 2010)
Huddinge HK F12 (Födda 2010)
Huddinge HK F12 (Födda 2010)
IF Hellton/Skåre IF Hellton/Skåre F15 (Födda 2007)
IFK Hammarö F14 (Födda 2008)
IFK Hammarö P-07 P15 (Födda 2007)
IFK Kristinehamn F13 (Födda 2009)
IFK Mariefred F12 (Födda 2010)
IFK Mariefred F13 (Födda 2009)
IFK Nyköping 1 P13 (Födda 2009)
IFK NYKÖPING 2 P13 (Födda 2009)
IFK Skövde HK Blå P14 (Födda 2008)
IFK Skövde HK Vit P14 (Födda 2008)
IFK Tumba F14 (Födda 2008)
IFK Tumba F15 (Födda 2007)
IFK Tumba Handboll P13 (Födda 2009)
IFK Tumba Handboll P14 (Födda 2008)
IFK Örebro Handboll F11 (Födda 2011)
IFK Örebro Handboll F13 (Födda 2009)
IFK Örebro Handboll F13 (Födda 2009)
IK Baltichov P12 (Födda 2010)
IK Baltichov vit P13 (Födda 2009)
IK Baltichov blå P13 (Födda 2009)
IK Baltichov F13 (Födda 2009)
IK Baltichov F13 (Födda 2009)
IK Baltichov F13 (Födda 2009)
IK Baltichov F14 (Födda 2008)
IK Baltichov F14 (Födda 2008)
IK Bolton P13 (Födda 2009)
IK Bolton P14 (Födda 2008)
IK Bolton P16 (Födda 2006)
IK Bolton F13 (Födda 2009)
IK Bolton F13 (Födda 2009)
IK Bolton F14 (Födda 2008)
Katrineholms AIK F12 (Födda 2010)
Katrineholms AIK F13 (Födda 2009)
KFUM Trollhättan P13 (Födda 2009)
KFUM Trollhättan P13 (Födda 2009)
KFUM Trollhättan P15 (Födda 2007)
KFUM Trollhättan P16 (Födda 2006)
Kumla Handbollförening P12 (Födda 2010)
Kumla Handbollsförening HF F13 (Födda 2009)
Kungsängens SK P13 (Födda 2009)
Kungsängens SK P13 (Födda 2009)
Kungälvs HK Grön P16 (Födda 2006)
Kungälvs HK Vit P16 (Födda 2006)
Kävlinge HK F14 (Födda 2008)
Lidingö SK F16 (Födda 2006)
LIF Lindesberg P12 (Födda 2010)
LIF Lindesberg P14 (Födda 2008)
LIF Lindesberg P16 (Födda 2006)
LIF Lindesberg F16 (Födda 2006)
Ludvika handbollsförening P12 (Födda 2010)
Ludvika handbollsförening F12 (Födda 2010)
Ludvika handbollsförening F13 (Födda 2009)
Ludvika HF P14 (Födda 2008)
Ludvika HF F14 (Födda 2008)
Ludvika HF F15 (Födda 2007)
Lugi HF F13 (Födda 2009)
Malmslätt/Ljungsbro HF P15 (Födda 2007)
Mölndals HF Röd P15 (Födda 2007)
Mölndals HF Svart P15 (Födda 2007)
Mölndals HF Svarta F15 (Födda 2007)
Mölndals HF Röda F15 (Födda 2007)
NAIS HF Önskar dispens för 4st födda 2008 P13 (Födda 2009)
NKIK F14 (Födda 2008)
Norrköpings HK P12 (Födda 2010)
Norrköpings KvIK F15 (Födda 2007)
Norrköpings KvIK F16 (Födda 2006)
Norrköpings Kvinnliga Idrottsklubb F13 (Födda 2009)
Norrköpings Kvinnliga IK F11 (Födda 2011)
Ramunder HK F12 (Födda 2010)
Ramunder HK F13 (Födda 2009)
Rimbo HK P13 (Födda 2009)
RP IF Linköping P15 (Födda 2007)
Sannadals SK P13 (Födda 2009)
Sannadals SK P13 (Födda 2009)
Skara HF F13 (Födda 2009)
Skogås HK P13 (Födda 2009)
Skogås HK P15 (Födda 2007)
Skogås HK F12 (Födda 2010)
Skuru ik P14 (Födda 2008)
Skuru ik F11 (Födda 2011)
Skå IK P15 (Födda 2007)
Skånela IF P14 (Födda 2008)
Skånela IF F07 F15 (Födda 2007)
Skåre HK P16 (Födda 2006)
Skåre HK F14 (Födda 2008)
Skåre HK F16 (Födda 2006)
Sollentuna Handbollsklubb HK P13 (Födda 2009)
Sollentuna Handbollsklubb P14 (Födda 2008)
Sollentuna HK P16 (Födda 2006)
Sollentuna HK P16 (Födda 2006)
Stenungsunds HK P14 (Födda 2008)
Stenungsunds HK P14 (Födda 2008)
Tindlund IF F12 (Födda 2010)
Tyresö Handboll P12 (Födda 2010)
Tyresö Handboll P12 (Födda 2010)
Tyresö Handboll Röd P16 (Födda 2006)
Tyresö Handboll Gul P16 (Födda 2006)
Tyresö Handboll Röd F13 (Födda 2009)
Tyresö Handboll Gul F13 (Födda 2009)
Täby HBK P11 (Födda 2011)
Täby HBK P11 (Födda 2011)
Täby HBK P13 (Födda 2009)
Uppsala HK P11 (Födda 2011)
Uppsala HK UHK F11Södra F11 (Födda 2011)
Uppsala HK F16 (Födda 2006)
Vadstena HF P13 (Födda 2009)
Vadstena HF F15 (Födda 2007)
Vintrosa IS P14 (Födda 2008)
Vintrosa IS F11 (Födda 2011)
Vintrosa IS F13 (Födda 2009)
Vintrosa IS F14 (Födda 2008)
Vintrosa IS F15 (Födda 2007)
Västerås Irsta F14 (Födda 2008)
Västerås Irsta HF F16 (Födda 2006)
Årsta handboll P15 (Födda 2007)
Örebro SK Ungdom Lag vit P11 (Födda 2011)
Örebro SK Ungdom Lag svart P11 (Födda 2011)
Örebro SK Ungdom svart P12 (Födda 2010)
Örebro SK Ungdom vit P12 (Födda 2010)
Örebro SK Ungdom P13 (Födda 2009)
Örebro SK Ungdom P14 (Födda 2008)
Örebro SK Ungdom P15 (Födda 2007)
Örebro SK Ungdom F11 (Födda 2011)
Örebro SK Ungdom F11 (Födda 2011)
Örebro SK Ungdom F12 (Födda 2010)
Örebro SK Ungdom F13 (Födda 2009)
Örebro SK Ungdom F14 (Födda 2008)
Örebro SK Ungdom F15 (Födda 2007)