Siste resultat

Örebrocupen Handboll 2022 begynner
Slutt
17/9
18/9

Finals

  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag   Live  
18091211 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Birgittaskolan P12 (Födda 2010) Slutspel A Finale Tyresö Handboll 2 17 - 14 Tyresö Handboll 1  
18091611 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Almbyskolan P12 (Födda 2010) Slutspel B Finale Huddinge HK 1 8 - 15 Kumla Handbollförening  
18090909 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Tybblelundsskolan P13 (Födda 2009) Slutspel A Finale Vadstena HF 6 - 15 Kungsängens SK 1  
18091313 søn. 18/09 16:40 søn. 18/09 Rostahallen A P14 (Födda 2008) Slutspel A Finale Skuru IK 14 - 11 IFK Skövde HK Vit  
18091413 søn. 18/09 16:40 søn. 18/09 Rostahallen B P14 (Födda 2008) Slutspel B Finale Vintrosa IS 11 - 13 Ludvika HF    
18090308 søn. 18/09 15:00 søn. 18/09 Stora Hallen P15 (Födda 2007) Slutspel A Finale Skogås HK 13 - 14 IFK Hammarö P-07  
18090806 søn. 18/09 12:40 søn. 18/09 Änglandaskolan P15 (Födda 2007) Slutspel B Finale KFUM Trollhättan 20 - 14 Årsta handboll  
18091510 søn. 18/09 15:30 søn. 18/09 Alléhallen P16 (Födda 2006) Slutspel A Finale IK Bolton 16 - 15 LIF Lindesberg    
18091509 søn. 18/09 14:50 søn. 18/09 Alléhallen P16 (Födda 2006) Slutspel B Finale KFUM Trollhättan 20 - 9 Skåre HK    
18091210 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Birgittaskolan F12 (Födda 2010) Slutspel A Finale Tindlund IF 3 - 8 Haninge HK  
18091610 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Almbyskolan F12 (Födda 2010) Slutspel B Finale Örebro SK Ungdom 3 - 9 Eskilstuna GUIF 2  
18090513 søn. 18/09 16:40 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel A Finale Lugi HF 13 - 12 IK Baltichov 1  
18090512 søn. 18/09 16:00 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel B Finale Vintrosa IS 10 - 9 Katrineholms AIK  
18091412 søn. 18/09 16:00 søn. 18/09 Rostahallen B F14 (Födda 2008) Slutspel A Finale IFK Tumba 20 - 6 Örebro SK Ungdom    
18091312 søn. 18/09 16:00 søn. 18/09 Rostahallen A F14 (Födda 2008) Slutspel B Finale IK Baltichov 2 11 - 10 Vintrosa IS  
18090309 søn. 18/09 16:00 søn. 18/09 Stora Hallen F15 (Födda 2007) Slutspel A Finale Vadstena HF 15 - 22 IFK Tumba  
18090307 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Stora Hallen F15 (Födda 2007) Slutspel B Finale Ludvika HF 17 - 8 Mölndals HF Svarta  
18090304 søn. 18/09 11:30 søn. 18/09 Stora Hallen F16 (Födda 2006) Slutspel A Finale Västerås Irsta HF 17 - 10 Skåre HK  
18090805 søn. 18/09 12:00 søn. 18/09 Änglandaskolan F16 (Födda 2006) Slutspel B Finale LIF Lindesberg 11 - 7 Uppsala HK  
  Kampnr Tid Bane Gruppe Runde Hjemmelag Resultat  Bortelag   Live  
18090710 søn. 18/09 16:00 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 21-23 Sollentuna ...llsklubb HK 7 - 17 IFK Tumba Handboll  
18090511 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel A Semifinale IFK Kristinehamn 10 - 12 Lugi HF  
18090709 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 9-10 Placeringsmatch 9-10 Kungsängens SK 2 11 - 15 IK Bolton  
18091311 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Rostahallen A P14 (Födda 2008) Slutspel A Semifinale IFK Skövde HK Vit 13 - 12 IFK Skövde HK Blå  
18091411 søn. 18/09 15:20 søn. 18/09 Rostahallen B P14 (Födda 2008) Slutspel A Semifinale IK Bolton 12 - 20 Skuru IK    
18090510 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel A Semifinale AIK Handboll SVART 6 - 15 IK Baltichov 1  
18090708 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 11-12 Placeringsmatch 11-12 Sannadals SK 2 14 - 16 HK Varberg  
18090908 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Tybblelundsskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 7-8 Placeringsmatch 7-8 KFUM Trollhättan 2 15 - 14 Örebro SK Ungdom  
18091310 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Rostahallen A P14 (Födda 2008) Slutspel B Semifinale Vintrosa IS 17 - 12 IFK Tumba Handboll  
18091410 søn. 18/09 14:40 søn. 18/09 Rostahallen B P14 (Födda 2008) Slutspel B Semifinale Ludvika HF 16 - 7 Örebro SK Ungdom    
18091508 søn. 18/09 14:10 søn. 18/09 Alléhallen P16 (Födda 2006) Slutspel A Semifinale LIF Lindesberg 19 - 9 Kungälvs HK Vit    
18090509 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel B Semifinale IFK Mariefred 8 - 14 Katrineholms AIK  
18090707 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 21-23 IFK Tumba Handboll 18 - 6 NAIS HF Öns... födda 2008  
18090907 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Tybblelundsskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 5-6 Placeringsmatch 5-6 Täby HBK 8 - 18 Skogås HK  
18091209 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Birgittaskolan P12 (Födda 2010) Slutspel A Semifinale Tyresö Handboll 1 16 - 7 Örebro SK Ungdom svart  
18091309 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Rostahallen A F14 (Födda 2008) Slutspel A Semifinale NKIK 8 - 19 Örebro SK Ungdom  
18091409 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Rostahallen B F14 (Födda 2008) Slutspel A Semifinale Västerås Irsta 8 - 13 IFK Tumba    
18091609 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Almbyskolan P12 (Födda 2010) Slutspel B Semifinale Kumla Handbollförening 17 - 8 Örebro SK Ungdom vit  
18091806 søn. 18/09 14:00 søn. 18/09 Svealundsskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 13-14 Placeringsmatch 13-14 Rimbo HK 13 - 16 IFK NYKÖPING 2  
18091507 søn. 18/09 13:30 søn. 18/09 Alléhallen P16 (Födda 2006) Slutspel A Semifinale IK Bolton 15 - 11 Kungälvs HK Grön    
18090508 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel B Semifinale IK Bolton 1 8 - 15 Vintrosa IS  
18090706 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 15-16 Placeringsmatch 15-16 HK Järnvägen 6 - 10 IFK Nyköping 1  
18090906 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Tybblelundsskolan P13 (Födda 2009) Slutspel A Semifinale Kungsängens SK 1 14 - 10 IK Baltichov blå  
18091208 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Birgittaskolan P12 (Födda 2010) Slutspel A Semifinale Tyresö Handboll 2 24 - 9 IK Baltichov  
18091308 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Rostahallen A F14 (Födda 2008) Slutspel B Semifinale Ludvika HF 6 - 8 IK Baltichov 2  
18091408 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Rostahallen B F14 (Födda 2008) Slutspel B Semifinale Vintrosa IS 13 - 12 Eskilstuna Guif Svart    
18091608 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Almbyskolan P12 (Födda 2010) Slutspel B Semifinale Huddinge HK 1 15 - 5 Norrköpings HK  
18091805 søn. 18/09 13:20 søn. 18/09 Svealundsskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 17-18 Placeringsmatch 17-18 KFUM Trollhättan 1 17 - 15 Sannadals SK 1  
18090306 søn. 18/09 13:10 søn. 18/09 Stora Hallen F15 (Födda 2007) Slutspel A Semifinale Vadstena HF 16 - 13 Mölndals HF Röda  
18091506 søn. 18/09 12:50 søn. 18/09 Alléhallen P16 (Födda 2006) Slutspel B Semifinale Skåre HK 22 - 7 Sollentuna HK 2    
18090507 søn. 18/09 12:40 søn. 18/09 Mellringehallen F13 (Födda 2009) Slutspel A 1/4 Final IK Baltichov 2 9 - 15 IK Baltichov 1  
18090705 søn. 18/09 12:40 søn. 18/09 Norrbyskolan P13 (Födda 2009) Placeringsmatch 21-23 NAIS HF Öns... födda 2008 7 - 10 Sollentuna ...llsklubb HK